Jak dobrze zorganizować swoje biurko?

 

Uporządkuj kable.

ilustracja

Na samym początku sprawdź czy wszystkie kable które masz na, pod i obok biurka muszą być podłączone. Zbędnych pozbądź się od razu, natomiast te które uważasz, że przydadzą się w najbliższym czasie schowaj do szuflady blisko biurka, lub chociaż przypilnuj aby były odłączone od zasilania. Pospinaj razem kable biegnące w to samo miejsce, przemyśl dokładnie które spinasz z którymi aby później nie mieć z tym problemów.


Jeżeli jeszcze nie masz w domu sieci Wi-Fi to czas najwyższy to zmienić, nie jest to obecnie duży wydatek, a kilku kabli pozbędziesz się permanentnie.


Na zdjęciu zamieszczam jedną z możliwości organizacji kabli pod swoim biurkiem. Jest to bardzo dobry sposób, poświęcasz na zrobienie podobnej rzeczy u siebie godzinę a spokój z kablami masz na długie miesiące. Oryginał zdjęcia znaleziony na stronie http://lifehacker.com/237789/diy-under+desk-gadget-mount

krok 2


Miej miejsce na 'sprzęt kieszonkowy'.

Klucze, komórka, portfel, słuchawki, wszystko co nosisz codziennie w kieszeni niech ma swoje jedno, stałe miejsce. Może to być małe pudełko w rogu biurka lub oddzielna szuflada, ważne żeby tego miejsca nie zmieniać i możesz być pewien, że już nie zapomnisz zabrać ze sobą tych rzeczy wychodząc z domu. Oczywiście takie miejsce może być poza biurkiem, np. przy drzwiach wyjściowych, lub na komodzie. Możesz tam włożyć także ładowarkę do telefonu, osobiście często zdarzało mi się szukać jej w mieszkaniu.

krok 3


Pozbądź się niepotrzebnych przyrządów do pisania.

Uwielbiam pisać niebieskimi cienkopisami Steadler. Z biurka pozbyłem się wszystkich innych długopisów. W kubku na nie zostały 3 cienkopisy, ołówek, linijka, zakreślacz i mała temperówka, a wcześniej było tam dobrze ponad 30 rzeczy. Nie bój się ich pozbyć.

krok 4


Zadbaj o światło.

ilustracja

Kiedy jest ciemno nie widzisz jak brudne i zakurzone jest twoje biurko. Poza tym przy dobrym świetle lepiej skupisz się na pracy i nie będziesz szybko robił się senny i znudzony.

krok 5


Nie trzymaj dokumentów na biurku.

ilustracja

Od tego są szuflady. Pamiętaj żeby w tych szufladach także panował porządek. Zakładki, przegródki i tym podobne rzeczy pomogą ci w tym. Według mnie najlepszym wyjściem jest posiadanie na biurku jednego pudełka-tacki w której zbierać będziesz dokumenty które będą ci potrzebne w najbliższym czasie. Pamiętaj, jeżeli wyjmiesz dokument z tacki to on już na nią nie wraca, musisz wykonać zadanie z nim związane lub się go pozbyć!

krok 6


Zawsze miej na biurku mały notatnik.

ilustracja

Notuj w nim wszystko czego masz nie zapomnieć: numery, adresy, zadania itp. Jeżeli coś Ci zaprząta głowę podczas wykonywania zadania, zanotuj to i nie przerywaj tego co robisz! W ten sposób nic ci nie umknie z głowy i nie rozproszysz się na zbyt długo. Codziennie przed snem przeglądaj notatnik aby sprawdzić co musisz dalej zrobić z informacjami w nim zapisanymi.

krok 7


Sprawdź czy wszystko co jest na biurku musi nadal na nim pozostać, jeżeli nie musi - z miejsca się tego pozbądź.

Do tej grupy na pewno należą: modem i router. Spójrz na krok 1 tej porady, a właściwie na zdjęcie obok niego, dowiesz się co możesz z tymi rzeczami zrobić.

Najlepiej pozbądź się wszystkich rzeczy z biurka których nie używasz codziennie do wykonywania pracy.

krok 8


Częścią mojego wieczornego rytuału, który robię codziennie przed snem jest 'oprzątnięcie' biurka. Podczas niego pozbywam się niepotrzebnych rzeczy które nagromadziły się na nim podczas minionego dnia. Trwa to 2 minuty, a dzięki temu z przyjemnością siadam następnego dnia do czystego miejsca pracy. So, keep clean!Zobacz także

ilustracja

ilustracja


ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja